Opel Astra - vůz pro rok 2015

Každý rok automobilový průmysl přináší celou škálu zajímavých modelů nejrůznějších světových značek. Opel Astra si pro nás v roce 2015 připravila obrovské překvapení v podobě nové generace, která je diametrálně odlišná od všech doposud vydaných verzí a s předcházející generací nemá vůbec nic společného.

 

Zásadní rozdíl u nové generace

Zásadní rozdíl nalezneme především v použité platformě, nová Opel Astra stojí na modulárním typu D2XX, která je k nalezení u General Motors. A zde se střetáváme s největší odlišností spočívající v celkovém odlehčení vozidla. V závislosti na výbavě a také na motoru se nová generace dostává až do maximálního rozdílu v hodnotách 200 kilogramů. Podvozek společně se saši ztratil 50 kg a karosérie celých 20 %.

 

Opel Astra - parametry vozidla

Nová Opel Astra má cekovou délku 4,37 metrů, to znamená, že je o 5 centimetrů kratší, než poslední vydaná generace. Taktéž je o celých 2,6 centimetrů nižší, výška vozidla klesla na 1,46 metrů. Společnost Opel doplňuje, že snížená hmotnost a poupravené parametry za současného použití osvědčených vzpěr MacPherson a Wattovým přímovodem jde o elegantní vozidlo se skvělými jízdními vlastnostmi. Uživatelé se mohou těšit ze snížené spotřeby paliva. V případě, že máte zájem o vozidlo Opel Astra ve snížené ceně, vždy navštivte seriózní autobazar.

 

Přepracovaný interiér automobilu

Interiér automobilu je od základu elegantně přepracovaný. Uprostřed palubní desky naleznete dotykový displej v multifunkčním moderním provedení. Výrobce ubral i několik tlačítek a celkově zjednodušil ergonomii ovládacích panelů. Přítomný systém vozidla Intellink R 4.0 je kompatibilní se zařízením Apple a Android. Určitě stojí i za zmínku i inteligentní LED světla,která upravují vysílaný paprsek tak, aby řidič v protijedoucím autě nebyl oslněn. Vždy pamatujte, že jakékoliv vozidlo potřebuje kvalitní autoservis, bez kterého se neobejde.