Jaké jsou možnosti dopravy v Praze?

Jak jsme již řekli, pražská doprava je velmi specifická a občas může být pro nervový systém řidičů těžkou zkouškou. Používat v hlavním městě při cestách vlastní automobil s sebou nese značné riziko. Větší, než kdekoliv jinde v České republice. Statistiky dopravní policie to potvrdí (celkem 22 876 nehod za rok 2016 – v některých krajích je to na mnohem větším území sotva třetina). Navíc, pokud do Prahy plánujete přijet vlakem nebo dokonce přiletět, pak ani nebudete mít možnost své auto využít. Alternativním způsobem dopravy (pokud vás nebudeme nutit chodit pěšky nebo jezdit na kole) je v tomto ohledu městská hromadná doprava. Ale ruku na srdce – kdo ji zná, ten ví, že to není zrovna pohodlný způsob cestování. V ranní špičce se budete zbytečně mačkat a lístky také nejsou nejlevnější. Navíc třeba metro nenajdete všude. A hlavně, jste spoutaní jízdními řády. Nehledě na to, že je zde výrazné riziko kapsářů. Že můžete využít taxi služby? Pak si připravte hodně peněz, pražští taxikáři jsou nejdražší v Evropě… Ba ne, tudy cesta nevede.

Proč riskovat bezpečí svého auta, když si můžete půjčit cizí?

Ještě zbývá jedna varianta – pohodlnější oproti MHD, levnější oproti taxíku a méně riziková oproti používání vlastního vozu. Můžete využít některé z autopůjčoven, kterých je Praha plná. Jak taková služba funguje? Pokud se nechcete spolehnout na nějakou pofiderní firmu, mělo by mít zapůjčení auta určitou úroveň. Kvalitní půjčovna by měla disponovat širokým vozovým parkem, aby si v něm vybral jak podnikatel, tak i turista. Bezvadný stav jednotlivých aut je samozřejmostí, kterou se ale vyplatí zkontrolovat. Stejně tak vám kvalitní autopůjčovna Praha musí dát možnost rezervace – z toho mimo jiné poznáte, že je o její služby skutečně zájem. Možná se budete divit, ale dost to o ní vypovídá. Při půjčování také pamatujte na to, co se bude dít v případě nehody. Nezapomeňte si tedy zkontrolovat, že je auto pojištěné, že se na vás vztahují asistenční služby a že v případě poruchy vám ho bude moci půjčovna vyměnit. To by měla udělat každá profesionální firma. Detaily, jako je sleva pro stálé zákazníky nebo přistavení auta k místu, které si vyberete, jsou pak dalším důkazem kvality. Na závěr by si od vás měla půjčovna vyžádat doklady, přinejmenším občanský a řidičský průkaz – to vám značí, že je vše podle zákona.

Půjčovna aut Praha pomůže potíže vyřešit

Pokud vás zajímá kvalitní autopůjčovna Praha, pak je pro vás jednou z možností společnost Travel Car - autopůjčovna Praha. Splňuje totiž, jako jedna z mála v tomto městě, všechny výše zmíněné podmínky. Rezervační formulář najdete na jejích stránkách, stejně jako přehledný seznam všech půjčovaných vozů. Jejich stav si můžete ověřit na fotografiích nebo telefonicky na zákaznické lince, stejně jako osobně na místě. Vozový park je navíc velmi široký, zahrnující kromě klasických městských aut i luxusní vozy nebo SUV. Základní vybavení – dálniční známka, střešní nosiče, navigace nebo dětské sedačky, je samozřejmé. V cenách pronájmu jednotlivých aut (které jsou mimochodem až velkoryse levné) je zahrnuto pojištění, asistenční služby i náhradní vozidlo, které je připravené pro případ poruchy. Zní to dobře? A potřebujete k tomu jen málo – řidičský průkaz a průkaz totožnosti, popřípadě pas. Bez toho vám totiž profesionální půjčovna auto těžko půjčí. Takže… proč byste se měli v Praze nervovat a riskovat poškození nebo nehodu vlastního auta, když si můžete půjčit cizí a usnadnit si tím pohyb po městě?